Pergole i zadaszenia tarasowe – kapitalne rozwiązanie w Twoim ogrodzie

Centrum pergoli


Lato to czas, który wiele osób spędza poza domem. Wczasy na egzotycznych wysepkach, plaża, ciepłe państwa to miejsca, jakie z zapałem są zwiedzane w tym czasie roku.

Pergola lamelowa Warszawa

Nie należy jednak zapominać o miejscu, jakie dla dużej grupy ludzi jest najistotniejszą oraz najbliższą powierzchnią wypoczynku na świeżym powietrzu – własnym podwórku. By jednak czas, spędzony na zewnątrz rzeczywiście był komfortowy i pozwalał na relaks, warto dbać o profesjonalne wyposażenie przestrzeni. Przydatna może okazać się pergola.

Pergola materiałowa Warszawa


Czym będzie pergola?
Pergola to struktura, składająca się z podpory w postaci słupków oraz zadaszenia, najczęściej kratownicy, na jakiej umieszcza się rośliny, na przykład pnącza. Pergola użytkowana jest nie tylko jako szczegół nadający nieprostych walorów estetycznych ogrodowi, jednak oraz jako forma zadaszenia oraz zacienienia na przykład tarasu. Pergola może zostać też wykorzystana jako sposób na wprowadzenie pobocznych roślin do swojej przestrzeni czy miejsce na zawieszenie na przykład lampek. Dzięki temu rozwiązaniu podwórko nabiera niezwyczajnego charakteru – w wypadku lampek zapewniony jest wyjątkowy nastrój wieczorową porą.
Pergola może wobec tego służyć jako:
•    źródło cienia,
•    podpora pod rośliny,
•    źródło estetycznych oraz wzrokowych doznań.
Jakie inne źródła cienia warto zastosować na zewnątrz?
Zadaszenie tarasowe to jednak niekoniecznie pergola. Są rozwiązania, nie wymagające na przykład zagospodarowania roślin. Zadaszenie, posiadające dach jest zabezpieczeniem nie tylko przed słońcem, jednak oraz deszczem czy innymi opadami. Dzięki temu można spędzać czas na rześkim powietrzu, z książką lub gazetą w zasadzie bez względu na aurę. Wykorzystanie pergoli czy zadaszenia tarasowego zezwoli na wygodny i komfortowy odpoczynek na podwórzu.